вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety z drewna szybko się eksploatują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od właściwego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий